Az elmúlt másfél félben többször is hallattuk, hogy végre megvan a koronavírus halálos ellensége! A számtalan elmélet, praktika és áltudományos módszer ellen védekezni nem tudunk, de egy tényben biztosak vagyunk.
A koronavírus halálos ellensége az ózon!
Miért merjük ezt leírni? Azért, mert ez valóban így is van.
Az ózon hatása a koronavírusra: az ózon szabadgyök hatása révén roncsolja a vírus lipidburkának kémiai kötéseit, ily módon tönkreteszi a lipidburkot – a vírus elveszíti fertőzőképességét, inaktiválódik.
Ennek a hatásnak köszönhetően a tömegközlekedési eszközökön, mentőautókban, kórházakban és számos szolgáltatói intézményben alkalmazzák sikeresen az ózonos fertőtlenítést.
A megérdemelt figyelem
A COVID-19 keltette félelem új szerepben tűnteti fel az ózongenerátor készülékeket, pedig már jóval a pandémia előtt használták a szakemberek.
A generátor által kibocsátott ózongáz ugyanis a kellemetlen szagok és a penészgombák ellen is rendkívül hatásos. A megfelelő ózongenerátor kiválasztását követően a szerves szagmolekulák már egy kezeléssel elpusztíthatók, a penészgomba kiterjedések pedig pár alkalom után porózussá válnak, vagyis elhalnak.
Azt azonban érdemes tudni, hogy az ózongáz nem egy csodaszer! Pusztít és fertőtlenít, egyedülálló módon 100%-os hatásfokkal, de ahogy semmi sem, ez sem tart örökké. Épp ezért javasolt az ózonos fertőtlenítést negyedévente, de minimum fél évente elvégezni. Az utóbbira kiváló alkalom lehet például a tavaszi és az őszi vagy Karácsony előtti nagytakarítás.
Hogyan válasszunk ózongenerátort?
Szempontok, amire a vásárlás előtt figyelni kell:
- a készülék légköbméterben megjelölt kapacitása
- az óránkénti ózongáz kibocsátás
- a készülékre vonatkozó teljeskörű garancia megléte
- az ózonlapok tartóssága